Návštěva z Bystřice

Začátkem měsíce září se nám ozvali naši přátelé z Bystřice nad Úhlavou, že se u nás ve škole ukáží. Šestnáctého září jsme se dočkali. Přijeli, poseděli, my je trochu pohostili, povykládali, co se za ten rok všechno stalo a zahráli nám na klavír. Po bouřlivém loučení pokračovali ještě na další návštěvu a pak zpátky domů do Bystřice. Snad zase na jaře se uvidíme!

Den řemesel

V pátek 27. března se konal na praktické škole Den řemesel. Děti si během týdne vybraly z šesti různých činností a v pátek ráno se vrhly do práce. V jedné dílně si účastníci dokázali vytvořit perličkové náramky a ozdobit vyfouklá vajíčka, v jiné zase tvořili zajímavé kuřátko pomocí žluté stuhy. Další skupina vyráběla jednoduchý košíček s nádhernými vajíčky a zajíčky. Druzí vařili velikonoční nádivku a pak hodovali. Při spolupráci s pátým ročníkem základní školy si vytvořili slepičku s vajíčky. V dílně s panem učitelem pracovali se dřevem a různými nástroji a žáci si vyrobili záložku, příložník a naviják.
Den skončil úspěšně a my kantoři doufáme, že děti získaly nejen nové dovednosti, ale i spoustu nápadů pro svůj volný čas.

Karneval na praktické

V pátek 20. února by nikdo nepoznal naši školu, ba dokonce by těžko identifikoval naše žáky. Všichni se totiž převlékli za nějaké maškary a začal karnevalový rej. Hádalo se, kdo je kdo, a také se soutěžilo třeba v hodu do otevřené pusy šaška, či se kroužilo s obručemi kolem pasu, nebo se kreslilo na tabuli. Ale hlavně se tančilo, smálo a radovalo. Byl to moc povedený den ve škole.

Zde si můžete prohlédnout fotky: http://www.zstgmasaryka.cz/galerie/zs-prakticka/karneval

Vánoční besídka

V pátek 19. prosince jsme předvedli rodičům a dalším přátelům školy vystoupení našich žáků v rámci vánoční besídky. Nejprve proběhla generální zkouška pro žáky a pak následovala premiéra pro dospělé. Vystupovala speciální třída, která ukázala, co všechno zvládla za uplynulé měsíce. Žáci zpívali, recitovali, tančili i hráli na zvonkohru. Měli velký úspěch. Pak nastoupila I. třída, který nacvičila pohádkový muzikál O dvou Sněhurkách. Kromě Sněhurek tam vystupovali i trpaslíci, kteří se snažili získat přízeň princezen. Na závěr zazpívali žáci 7. a 8. ročníku vánoční melodie a podpořili tak vánoční atmosféru školy. Všechna vystoupení získala velký aplaus a rodiče byli velmi spokojeni hereckým uměním, pamětí i pěveckými a tanečními výkony svých dětí.

Den řemesel

Na praktické školy se konal v pátek dne 28. 11. tradiční Den řemesel. Sami žáci si vybrali aktivitu, které se věnovali po celé dopoledne. Někteří vyráběli podložky pod hrnec a tím získali zajímavý dárek pro maminku, jiní tvořili krásný adventní věneček pomocí kosmetických tamponů. Další skupina sestavovala sněhuláka z polystyrénových koulí a zdobila jej pomocí větviček, drátků, papíru. Poslední skupina vařila v kuchyňce, kde si usmažila bramboráky, které navíc naplnila zelím s osmaženou slaninou.
Všem se dílo podařilo a všichni odcházeli domů spokojeni.

Fotky: http://www.zstgmasaryka.cz/galerie/zs-prakticka/den-remesel

Návštěva svatého Mikuláše

V pátek 5. prosince nás navštívil i se svým doprovodem svatý Mikuláš. Prošel všemi třídami, rozdával dárky, mnohé děti chválil. Ale na některé se zlobili čerti, kteří na sebe upozorňovali halasem a řinčením.

Fotky: http://www.zstgmasaryka.cz/galerie/zs-prakticka/mikulas-2014

Návštěva z Bystřice

Dne 7. října k nám přijela moc milá návštěva z Bystřice nad Úhlavou. Byli to naši kamarádi z Domova pro zdravotně postižené. Velmi rádi jsme je na škole přivítali, neboť je mezi nimi i naše bývalá žákyně Deniska. Protože se vidíme asi jednou v roce, bylo toho na vykládání hodně. Po drobném pohoštění nás mile překvapili zpěvem a hrou na hudební nástroje. My se přidali a najednou z toho vznikl hudební soubor. Pak se rozloučili a šli si prohlédnout náměstí a okolí.

Už se těšíme na další setkání a také na to, jaké překvapení pro nás zase připraví. Nebo my pro ně?

Fotky: http://www.zstgmasaryka.cz/galerie/zs-prakticka/navsteva-z-bystrice