Školní rok 2023/2024

Kroužky, které se konají na ZŠ TGM, Dr. E. Beneše 129, Sušice
(hlavní objekt, u parku)

Historický kroužek – prohloubení znalostí historie, regionální dějiny, pomocné vědy historické, vedoucí – pí Mgr. Šafářová, termín konání: po domluvě

Volleyball_ballVolejbal – základy hry, pravidla, příprava žáků na sportovní soutěže, vedoucí – pí Mgr. Šafářová, termín konání – úterý 07:00 – 07:45 hod.

Florbal  –  2.stupeň ZŠ - základy hry, pravidla, příprava žáků na sportovní soutěže, vedoucí – p. Mgr. Václav Kotrba, termín konání - pondělí a pátek - 7.00 - 7.45 hod

Kroužky, které probíhají na ZŠ TGM, odloučené pracoviště Komenského 59, Sušice

(objekt u náměstí)

Informatika – 3D tisk, roboti, virtuální realita, kódování, pro žáky 4. a 5. třídy ZŠ, vedoucí – p. Mgr. Roman Lupíšek, termín konání – středa, 6. vyučovací hod.

Logopedie

Děti se mohou přihlásit na logopedii i na doporučení třídního učitele na základě depistáže, kterou provede ve své třídě. Zařazeni budou převážně žáci I. stupně ZŠ, ale mohou docházet i žáci II. stupně ZŠ. Pokud již přihlášený žák bude navštěvovat logopedickou péči v nemocnici, bude možné navázat v nápravě řeči i ve škole.

Náplň návštěvy:

· Stanovení diagnózy

· Sluchová, artikulační cvičení

· Procvičování motoriky jazyka

· Dechová cvičení

· Vyvozování a náprava jednotlivých hlásek - formou her, použití hudebních nástrojů, použití obrázkového materiálu, atd.

Výpis poruch řeči, které můžeme napravovat:

· dyslálie (patlavost)

· vývojová dysfázie, balbuties (koktavost), breptavost, dysartrie (nejčastěji u dětí s DMO), palatolálie (orofaciální rozštěpy) - u těchto poruch můžeme navázat na péči klinického logopeda.

Žák by docházel jednou týdně v rozsahu 10 - 15 minut, termíny konání – pondělí, 07:00 – 07:45 hod. a v pátek 07:00 – 07:45 hod., vedoucí - pí Mgr. Radka Hambergerová, účast na činnosti kroužku BEZPLATNÁ! Kontaktní telefon: 723 116 907.