Okresní kolo přespolního běhu družstev - 21.9.2023 v Nýrsku

orient beh Nyrsko 1

více fotografií - 2.stupeň - >ZDE

více fotografií - 1.stupeň - >ZDE

Tentokrát Masaryčka obsadila všechny kategorie, včetně 1.stupně. Trať v Nýrsku je náročná, ale spravedlivá. I počasí závodníkům přálo. V obou chlapeckých kategoriích družstev dominovali žáci Masaryčky, ale i ostatní předvedli velmi dobré individuální výkony. Družstva byla složena z 5 členů, z toho 4 nejlépe umístnění závodníci bodovali.
II. Kategorie chlapců a dívek 4. a 5. třída (11 škol - 47 chlapců a 10 škol - 41 dívek)
Tato kategorie běžela individuální závod na 800 m. Zde nás reprezentovali.
Svoboda Štěpán obsadil 13. místo, Pojar Matyáš (24.), Chromý Štěpán (32.) a Janota Lukáš (45.)
Vaňková Zuzana obsadila 11. místo, Svojšová Kristýna (19.), Šindelářová Barbora (34.) a Odonoghue Kate (35.)
III. Kategorie chlapců 6. a 7. třída (11 škol - 53 chlapců)
Tato kategorie již běžela závod družstev na 1 500 m, kdy rozhodovalo umístění prvních čtyř závodníků. Chlapci po vyrovnaném boji zvítězili nad KT Masaryčkou a obsadili 1. místo s právem postupu do krajského kola
Činčala Jiří obsadil 2. místo, Vítek David (3.), Kotala Miroslav (5.), Fuxa Daro (30.),
Pokladník Martin (42.)
III. Kategorie dívek 6. a 7. třída (9 škol - 50 dívek)
Tato kategorie běžela také závod družstev na 1 500 m, ale bohužel děvčata běžela bez možnosti účasti v závodu družstev. Chyběla jim jedna dívka, aby mohli soutěžit jako družstvo. Byla to veliká škoda, protože děvčata běžela opravdu velice dobře a určitě by vybojovala pěkné umístění.
Blažková Petra (15.), Hejlíková Barbora (16.) a Podroužková Nikola (20.).
IV. Kategorie chlapců 8. a 9. třída (11 škol - 53 chlapců)
Tato kategorie běžela závod družstev na 2 500 m a tady to již bolelo. Zde se dá říci, že chlapci dominovali a nic neponechali svým individuálním umístěním náhodě. Obsadili 1. místo s právem postupu do krajského kola.
Šrejma Jindřich (2.), Keen Bradley Daniel (8.), Barták Jan (14.), Morhun Vadym (15.), Veselý Jakub (34.)
IV. Kategorie dívek 8. a 9. třída (8 škol - 50 dívek)
Tato kategorie běžela závod družstev na 1 500 m. I v této kategorii děvčata podala fantastický výkon. Ale bohužel lepším umístění v závodě o pouhá tři místa některé ze závodnic, mohla obsadit 3. místo a narušit dominanci klatovských škol v této kategorii.
Matoušková Alena (11.), Kotalová Petra (12.), Staňková Aneta (16.), Lišková Denisa (37.), Makrlíková Anna (44.)
Závěrem patří všem účastníkům přespolního běhu bez ohledu na jejich umístění poděkování za reprezentaci školy. Jelikož se nemuseli vyrovnávat jen s nástrahami samotné tratě, ale někdy i z nepřejícím lidským faktorem. Je také příjemné zjištění, že drtivá většina reprezentantů Masaryčky, se umístila v první polovině svých kategorií a ostatní bojovali za co nejlepší umístění družstva. VK