Za hrůzami Malé pevnosti v Terezíně

Žáci 9.tříd dne 27.9.2017 navštívili Malou pevnost v Terezíně, kde řádil totalitní nacistický režim. Žáci si mohli prohlédnout podmínky života, ale i vyslechnout příběhy o zacházení z vězni, nejen našich vězněných občanů v té době. Malá pevnost je důkazem zrůdného chování totalitního režimu - nacismu. Žáci by si díky návštěvy Terezína měli uvědomit, čeho je schopen každý totalitní režim a že se nezastaví ani před asociálním (nelidským) chováním. VK

9tr Terezinvíce fotografií ->ZDE

Seznamovací kurz třídy 6.E

Ve čtvrtek 21. září jsme se vydali dopoledne do „Káčka". Tam jsme hráli nejprve zábavné hry, díky kterým jsme se mohli poznat jinak než ve škole. Při práci s keramickou hlínou a přírodním materiálem jsme zjistili, jak jsme šikovní a trpěliví. Po společném obědě ve školní jídelně jsme se pak přesunuli do Luhu a na Santosu jsme si pod vedením pracovníků NP Šumava ověřili, jak známe přírodu okolo nás. Připravené aktivity nás přesvědčily o tom, jak důležité je mít kamarády, na které se můžeme spolehnout.
Naši první společnou akci jsme si opravdu užili. VP

6E seznam kurzvíce fotografií ->ZDE

Nohejbalový turnaj

Dne 29.9. 2017 proběhl v areálu školy turnaj v nohejbalu trojic za účasti pěti trojic. Žáci školy ukázali své dovednosti a smysl pro spolupráci, v celku na dobré úrovni. Nepodařilo se sice postavit všechny třídní týmy, ale nakonec celý turnaj zdárně proběhl.

Výsledky turnaje:
1. místo - třída 7.B - Jakub Kojzar, Lukáš Koutenka s Vaškem Staňkem (9.E), který vypomohl
2.místo - mix - David Čapek (7.A), Dominik Šikl (7.B) a pomohl jim Míra Křížek (9.E)
3.místo - třída 9.A - Jan Rosenzweig, Filip Faust a Pavel Aušprunk
4. místo - třída 9.E - Viktor Horejš, Martin Potužák a David Haidinger
5. místo - třída 7.E - Matyáš Knotek, Kollár Daniel Aleš Vítů

Na závěr je třeba poděkovat účastníkům turnaje za vynaložené úsilí. Dík patří i Vaškovi Staňkovi a Mírovi Křížkovi za doplnění týmů. Potěšením bylo zjištění, že výkonnost týmů rostla. Poslední zápas mezi 7.B a 9.A byl vyvrcholením celého turnaje.

nohejbal turnaj

více fotografií ->ZDE

Sportovní pětiboj

Poslední zářijový den jsme uspořádaly pro děti z 1. stupně sportovní pětiboj. Jako každý rok děti soutěžily v pěti disciplínách –trojskok, běh na 50 m, člunkový běh, hod míčkem, vytrvalostní běh.

Letos se k nám poprvé připojili i naši prvňáčci. Celé dopoledne nám pomáhali i naši nejstarší, deváťáci, kterým patří také velké poděkování.

Sportovní dopoledne se vydařilo, všechny děti s velkým napětím očekávaly, jak dopadly v bodování.

Vyhodnocení se uskutečnilo v tělocvičně, nejlepší sportovci a sportovkyně si odnesli drobné věcné ceny, diplom a medaili. I ostatní byli odměněni sladkostmi a drobnými dárky.

Učitelky 1. stupně

Ist sport denvíce fotografií ->ZDE

Přespolní běh družstev, Nýrsko - 21. září 2017

Masaryčka tentokrát obsadila všechny kategorie - ( II. první stupeň – 1200m, III. 6.a7.třída – 1800m a IV. 8.a 9. třída – chlapci 3000m), celkem 14 žákyň a 14 žáků..

Reprezentanti školy se dobře poprali i s nově náročnější úpravou trati, díky stoupání před cílem. Všem zúčastněným patří poděkování za zvládnutí náročné trati a dosažených výsledků, bez ohledu na umístění. Všichni jsme doběhli do cíle a proto zasloužené poděkování všem za vzornou reprezentaci školy.

II. kategorie – závod jednotlivců

Dívky

Radka Mičulková, Kateřina Panková, Pivetzová Eva a Denisa Veselá (5.třída).

1.místo – Eva Pivetzová

4. místo – Denisa Veselá

Chlapci:

Jindřich Falout, Benjamin Svoboda, Nikolas Ščuka, Šišpela Patrik (5.třída).

7. místo – Benjamin Svoboda

III. kategorie – závod družstev

Dívky – 5. místo

Hostková Eliška, Kotalová Lenka (7.B), Nová Jana (7.E), Kadeřábková Lucie, Svobodová Laura (6.A)

16. místo – Kotalová Lenka

17. místo - Hostková Eliška

18. místo – Svobodová Laura

Chlapci – 2. místo

Hubač Václav, Karaus Jakub, Korec Ondřej (7.A), Kojzar Jakub, Svoboda Daniel (7.B)

6. místo – Hubač Václav

8. místo – Korec Ondřej

9. místo – Kojzar Jakub

18. místo – Karaus Jakub

IV. kategorie – závod družstev

Dívky - 3. místo

Jahodová Veronika (9.E), Kroupová Anežka (9.A), Hubená Kristýna (8.B), Jendruščáková Aneta (7.B) a Stoličková Nella (7.E)

4. místo – Jahodová Veronika

11. místo – Kroupová Anežka

15. místo – Hubená Kristýna

Chlapci – 7. místo

Horejš Viktor, Potužák Pavel (9.E), Švelch Štěpán, Stolička Šimon a Máslo Martin (8.A).

15. místo – Švelch Štěpán

Nyrsko prespol behvíce fotografií ->ZDE