Den dětí na Masaryčce

Ve středu 1. 6. 2022 se v areálu naší školy uskutečnil Den dětí. Deváťáci si pro spolužáky z prvního stupně připravili různé soutěže, celkem jich bylo 18. Soutěžící poměřili síly ve sportu, zručnosti i ve znalostech. Mezi disciplínami bylo např. poznávání zvířat, rostlin, dopravních značek, jazykolamy, fotbalové a florbalové střílení na branku, zkoumání čichu a hmatu, hod na cíl, rybářská zručnost a mnohé další. Soutěžilo se celé dopoledne. Žáci dostávali za dobře splněné úkoly žetony – Masarykovy chechtáky a za ty si v improvizovaném krámku nakupovali dobrůtky a drobné suvenýry. Před začátkem soutěží i po jejich skončení se všechny děti rozpohybovaly v rytmu hudby s děvčaty a hochy z 9. ročníku, tančili nakonec téměř všichni?. Podle ohlasu žáků a vyučujících byl Den dětí zdařilý a po dvou letech pauzy i žádaný. Jsme si vědomi toho, že během dopoledne byl hluk způsobený reprodukovanou hudbou chvílemi velký, a tak se tímto omlouváme pracovníkům i klientům domova důchodců.

Zde je pár postřehů některých deváťáků, kteří se zhostili organizačních povinností a téměř pedagogického vedení na jednotlivých stanovištích. Byli skvělí naši nejstarší žáci:

Karolína Š.: Děti byly hodné, dost se snažily, i když se jim občas něco nepovedlo. Byla to zajímavá zkušenost a nejspíš si hodně dětí pořídím

Týna a Kačka: Den dětí jsme si užily, s dětmi byla sranda a překvapily nás, co všechno dovedou.

Lucka a Aneta: Bylo dobré převtělit se do rolí učitelů. Děti byly slušné a moc jsme si to užily.

Aneta a Eliška: Děti, které jsme zkoušely z Aj, byly moc chytré, komunikativní a zdvořilé.

David H.: Děti mě velmi překvapily, byly hodné a docela snaživé. Líbil se mi jejich zápal do hry.

Petr a Pavel: Moc jsme si to užili, děti z 1. stupně byly vzorné, snaživé a hodné. Nikdo nedělal problémy.

Pavel I.: Den dětí byl super. Byl jsem u fotbalu a všechny děti byly hodné a vychované. Užil jsem si to.

Vítek: Den dětí si užily děti z 1. i 2. stupně. My jsme měli na starost florbal a za mě to děti bavilo.

MP

den deti 22 5v