Přírodovědná exkurze

Horažďovice

6A prirod exkurzevíce fotografií ->ZDE

Nepečené cukroví

K Vánocům patří tradiční vánoční cukroví. My jsme ve školní kuchyňce tvořily nepečené cukroví. Nejprve jsme si musely připravit recepty. Pak jsme ve skupinkách, z přinesených surovin, vyráběly. Rozpustit čokoládu, opražit oříšky, rozdrtit piškoty a míchat. Vše jsme zvládly, ale nejnáročnější byla ochutnávka hotového cukroví. V krátkém čase ochutnat všechny druhy bylo takřka nemožné.

6AE nepecene cukrovivíce fotografií ->ZDE

Vánoční bruslení

vanocni brusleni 6Avíce fotografií - >ZDE

6AE stromecky

6A Vyrábíme stromečky

Jak vyrobit vánoční stromek z katalogu cestovní kanceláře? Jednoduché. Chce to jen šikovné ruce a trpělivost. Nejprve jsme skládaly a skládaly. Pak zdobily podle své fantazie a také připravených ozdob. Výsledky naší práce vidíte na fotografiích.

Více fotografií ->ZDE

Herně – poznávací den

V úterý připravily paní učitelky herně – poznávací dny pro jnaši třídu 6.A. Hlavním cílem této akce bylo, abychom se navzájem lépe poznali a abychom se skamarádili i se žáky, kteří tento rok přišli z jiných škol.
Celé dopoledne jsme strávili v „ Káčku". Nejdříve jsme se představili a každý měl o sobě něco říct. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny a pustili se do práce. První skupina šla do keramické dílny a každý si vytvořil hliněnou destičku s otiskem vlastní dlaně. Druhá skupina mezitím batikovala trička. Pak si obě skupiny práci vyměnily.
Odpoledne už bylo odpočinkové. Po dobrém obědě ve školní jídelně jsme se prošli v Luhu a navštívili jsme nutrie, které tam u jezírka volně žijí. Na Santosu jsme se chvíli vyřádili na atrakcích a už jsme se vrátili na nábřeží, kde jsme se rozloučili.
Den rychle utekl a našli jsme si nové kamarády. T. Kudera

6A herne poznavaci denvíce fotografií ->ZDE