18. pohádková noc s Andersenem

Tak jsme se dočkali. Konečně jsme nešli do školy jen s taškou a učením, ale nesli jsme si spacáky, dobroty, oblíbené knihy a mazlíčka, co nám pomůže přečkat noc bez maminky. V pátek 23. března 2018 se sešlo mnoho dětí z Čech a Slovenska ve škole nebo knihovně, aby společně strávily příjemnou noc čtením a další zábavou na počest známého dánského spisovatele H. CH. Andersena. I my, žáci ZŠ TGM v Komenského ulici, jsme se sešli ve školní družině. Paní učitelky nám četly nejen z Andersenových  pohádek, ale nedutali jsme ani při příbězích pejska a kočičky od našeho pana spisovatele Josefa Čapka. Také jsme se stali na chvíli ilustrátory a podle našich představ a fantazie přicházeli na svět kočičky či pejsci. To už nám pořádně vyhládlo a ozvaly se i mlsné jazýčky. Však bylo co ochutnávat. Maminky na nás myslely a na stolech to vypadalo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Samé dobroty a my nevěděli, co dřív ochutnávat. Přišel čas naklepat si polštářek, vyčistit zoubky a nachystat se na poslední pohádku O noční košilce, při které se nám už zavírala očka. Byl to dlouhý a pěkný den. Ráno jsme posnídali, rozdali průkazy čtenářů, aby nám připomínaly báječné noční setkání. Úplně na rozloučenou jsme si zazpívali. A už tu byli starostliví a zvědaví rodiče, kterým se po nás určitě moc stýskalo. My jsme ale na stýskání neměli čas a již teď se těšíme na příště.

žáci a vychovatelky ŠD