Hub jako po dešti

Ano, přesně tak.  Celé léto jsme naříkali, že nerostou a slunce vypalovalo všechno, na co dosáhlo, stačilo pár deštíků a září se předvedlo jako houbařský kabrňák. Skoro to vypadalo, že letos nebude z čeho výstavu hub udělat. A najednou košíky přetékaly a houbaři svazovali rukávy u košilí. Na veřejnosti se o ničem jiném nemluvilo, než kdo, kde a kolik jich našel a jak máma nadávala, že už jí lezou krkem. I v naší škole ZŠ TGM-Komenského se sešlo na výstavu tolik hub, že nám šla hlava kolem. Byla to nádhera a my jsme se mohli pochlubit veřejnosti nejen počtem hřibů a mochomůrek, ale i úžasně složenými houbovými zahrádkami, které děti se svými rodiči vytvořily. Děkujeme všem, kteří na výstavu přispěli svými úlovky nebo pochvalnou větou do kroniky.

Jen ještě jedna věc mě trápí a neodpustím se ji zmínit. Právě davy lidí, kteří se vydaly do lesa, po sobě bohužel zanechávají takové množství nepořádku, že jsem byla doslova znechucena! Kdekoliv jste se poblíže cesty mrkli do lesa, všude na vás vybaflo množství rozmoklých ubrousků a papírů svědčících o tom, že tam dvounozí konali potřebu. My jsme tomu říkali podpapíráci. No, děti do lesa samy nechodí, takže my dospělí bychom jim měli být vzorem – takhle? Prosím, zamyslete se nad tím, ať naše krásné lesy zůstanou půvabnými a nehyzdí je něco tak zbytečného. Tak  houby - zachovejte nám přízeň!                                                                                                                                               DH

houby2