Jako každý rok jsme využili partnerství s NP Šumava a lektoři pro nás připravili osm stanovišť, tématicky zaměřených na pralesy. Dozvěděli jsme se, jak les umí sám hospodařit, bez zásahu člověka, jaká se tam nachází vzácná zvířata a rostliny, včetně endemitů. Jak se les vypořádává se škůdci, požáry a dalšími přírodními jevy a je schopen se sám přirozeně regenerovat. Každé zastavení bylo nejen poučné,  ale i hravé a soutěživé.

Moc si vážíme času a personálního zajištění, děkujeme za možnost strávit tak pěkný den. Zároveň NP Šumava přejeme k 30. narozeninám (NP  Šumava vyhlášen v roce 1993) mnoho ukázněných návštěvníků a Šumavu takovou, aby se zachovala pro budoucí  generace.

Ke Dni Země, v rámci Ekologického týdne ve škole, jsme jako každoročně uspořádali sběr papíru, kterým jsme naplnili obrovský kontejner a věříme, že v rámci recyklace poslouží k dalšímu využití a žáci mohou za obdržené finance jet na další poznávací výlet po Šumavě. Děkujeme všem rodičům a přátelům školy za pomoc.

Žáci a pedagogové ZŠ TGM - Komenského