PřihlášeníDesigned by:
canaletto

SPOUSTY HUB...

Ve škole T.G.Masaryka v Komenského ulici se během dvou říjnových dnů vystřídalo neobvykle mnoho návštěvníků. Přišli se podívat na výstavu hub, kterou pořádali žáci školy. I přes nepřízeň počasí, kdy houby všude jinde rostly, jen na Šumavě ne, malí houbaři se svými rodiči přinesli obrovské množství  krásných praváků i roztodivných „prašivek“. Mnohdy děti nosily i úžasně naaranžované houbové společenstvo, které bylo líto rozebírat k určení. Výstava byla doplněna výtvarnými  díly a návštěvníci  psali pochvalné vzkazy. Oproti loňské výstavě byla  zaznamenána  menší druhová rozličnost a absence vzácnějších, mykologicky zajímavějších hub, ale stejně bylo na co se dívat.  Děti,  evidentně i  rodiče a návštěvníky  výstava bavila, takže chuť do příštího ročníku určitě vydrží.  Děkuji všem, co při realizaci výstavy pomáhali. Vzkaz pro čtenáře – běžte do lesa, určitě ještě něco najdete a když ne, je tam krásně!

 

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE.

UKLIĎME SI ČESKO

Den po svatém Václavu byl pátek, pátek jako stvořený pro výkon něčeho užitečného před nadcházejícím víkendem. A tak naše škola, T.G.Masaryka v Komenského ulici pod záštitou partnerství s NP Šumava vyfasovala pytle, rukavice a vesty s logem Veolia a vydala se vypucovat Luh od nepořádku, který se tam „ocitl“ přes prázdniny. Byla toho pěkná spousta, ať se nepořádníci zamyslí! Ale my jsme mohli vykročit o víkendu do krásně uklizeného Luhu a mít hřejivý pocit z dobře vykonané práce. Díky organizaci paní Janošíkové ze SEV v Kašpeských Horách bylo všechno bezvadně připravené. My tedy klidně vyrazíme uklízet i příští rok, ale možná, že to už nebude třeba, co vy na to nepořádníci?

 

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE.

NP Šumava v naší škole

Další školní rok zahajuje naše škola T.G.Masaryka v  Komenského ulici opět  partnerstvím s NP Šumava. Každé září dostávají žáci, na uvítanou po prázdninách, krásné sešity s tématikou parku a další dárky do výuky. Tentokrát přišel přivítat nové prvňáčky sám ředitel parku pan Mgr. Pavel Hubený s lektory enviromentálního  centra v Kašperských Horách, paní

Ing.Miladou Janošíkovou a panem Bc.Petrem Sedláčkem. Mohli jsme tak osobně poděkovat panu řediteli národního parku za perfektní práci, kterou lektoři pro naše žáky vykonávají, příjemnou spolupráci a radost ze společného setkání. Také jsme ale projevili nespokojenost s odvoláním loňské soutěže „NP Šumava ve školních lavicích“, na kterou jsme se poctivě připravovali a byla zrušena na poslední chvíli. Důvodem prý byl nedostatek financí. Pan ředitel Hubený nás ujistil, že letos tato situace nenastane. Takže máme motivaci dále s radostí poznávat Šumavu. Celý rok nás čeká spoustu zajímavých přednášek a aktivit s tématem NP Šumava, tak hurá na to!!!                                                                                         DH

 

P1080082

P1080081

Sběr papíru 2016/2017

Během letošní soutěže ve sběru papíru se nám podařilo nasbírat celkem 3510 kg papíru. Vybrané peníze budou použity na exkurzi do sovince v Borové Ladě. Všem účastníkům děkujeme.

 

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

 

 

McDonalds Cup

Ve středu se žáci 1. - 5. tříd zúčastnili fotbalového turnaje McDonalds Cup. Po celodopoledním klání byly na tréninkovém hřišti vyhlášeny výsledky. Mladší žáci (1. - 3. třída) skončili na 3. místě. Starší žáci se umístili na skvělém prvním místě a zajistili si tak postup do dalšího kola, které se odehraje v Mochtíně.

 

 

Sběr papíru

Od 18.4.do 21.4.2017 bude vždy od 7.30 do 8.00 probíhat u zadního vchodu sběr papíru. 

 

Dobytí severního pólu

Parta polárníků ze ZŠ. T.G.Masaryka v Komenského ul. se 1.-3.března vydala na náročnou  expedici. Otužilí odvážlivci ze 3. -5. třídy s paní učitelkou Hraničkovou a paní vychovatelkou Vaníkovou odcestovali do Envicentra Podbranský mlýn PROUD do Horažďovic na pobytový kurz s názvem Dobytí severního pólu. Čekaly nás 3 dny plné zážitků. První den jsme se seznámili s bezva lektorkami a krásným prostředím envicentra, vyrobili si expediční jmenovky a hned jsme se pustili do plnění nezbytných dovedností. Nejprve bylo třeba  rozdělat oheň křesadlem, podpálit hranici a uvařit si v kotlíku bylinkový čaj, který také nebylo jednoduché sehnat. Poté jsme vybírali vhodné oblečení do mrazivých pustin.Večer každý dostal čelovku a trnitou cestou jsme došli na pláń, odkud se daly pozorovat hvězdy – hádáte správně, my jsme hledali směr na sever za pomocí Severky a dalších souhvězdí.

Druhý den byl věnován výběru a péči o expediční zvířata na místním statku, přípravě potravin a lovení zvířat (samozřejmě papírových – to jenom jako), výrobě vlajky a pak nastal ten pravý okamžik. V drsném, větrném počasí jsme se za pomocí provazu (to abychom se v divoké vánici neztratili) vydali vztyčit vlajku. Cestou nás pronásledovali lední medvědi – na důkaz máme odlitou jejich stopu a potáceli jsme se v ledových průrvách. A už vidíme ten bod, je 2.3.2017, 16.00 hodin- huráááá, první malí dobyvatelé na Severním pólu! Večer se slavilo přehlídkou úborů do iglů. Poslední den jsme si vyrobili jako maskota polární zvířátko, napsali děkovné dopisy všem v Proudu, kdo se o nás bezvadně starali a na nádraží skočili do náruče rodičům plni zážitků.                     Adela Božíková a Matěj Melišek 5.E

 

 

          

Školky ve škole

Již tradičně na sklonku zimy přicházejí do naší Základní školy T.G. Masaryka v Komenského ulici předškoláčci z obou sušických mateřských škol, aby si tak trochu zkusili tu opravdovou školu. Vítali je pedagogové, školní vychovatelky i asistentky pedagogů. Zatímco si paní učitelky z MŠ odpočinuly, děti usilovně pracovaly. Zkusily výuku prvouky, tělocviku, hudební výchovy, informatiky, výtvarné výchovy, pracovních činností. Předvedly opravdu skvělé výkony, za které patří dík nejen rodičům, ale také učitelkám v mateřské škole. Mnohým budoucím žáčkům nebyly prostory naší školy neznámé, neboť se pravidelně setkávají v programu Předškolička se svou budoucí třídní učitelkou. Takže – milé děti, s některými v září se budeme těšit na viděnou a těm ostatním přejeme krásné zážitky ve škole.

 

Škola pro předškoláky

Důležité odkazy

Sponzoři