PřihlášeníDesigned by:
canaletto

Školní družina na ledu

V říjnu 2017 jsme poprvé obuli brusle a vkročili se školní družinou na led zimního stadionu v Sušici. Byli jsme rádi, že nám pomohly při prvních krocích hrazdičky. Každou středu jsme měli led pro sebe a za pár týdnů jsme už hrazdičky nepotřebovali. V březnu, na první jarní den, jsme se na ledě rozloučili se zimou soutěží v rychlobruslení. Všichni se naučili bruslit báječně. Teď vezmeme míče a hurá za sluníčkem na hřiště.

                                                                                                                                žáci ŠD

 

18. pohádková noc s Andersenem

Tak jsme se dočkali. Konečně jsme nešli do školy jen s taškou a učením, ale nesli jsme si spacáky, dobroty, oblíbené knihy a mazlíčka, co nám pomůže přečkat noc bez maminky. V pátek 23. března 2018 se sešlo mnoho dětí z Čech a Slovenska ve škole nebo knihovně, aby společně strávily příjemnou noc čtením a další zábavou na počest známého dánského spisovatele H. CH. Andersena. I my, žáci ZŠ TGM v Komenského ulici, jsme se sešli ve školní družině. Paní učitelky nám četly nejen z Andersenových  pohádek, ale nedutali jsme ani při příbězích pejska a kočičky od našeho pana spisovatele Josefa Čapka. Také jsme se stali na chvíli ilustrátory a podle našich představ a fantazie přicházeli na svět kočičky či pejsci. To už nám pořádně vyhládlo a ozvaly se i mlsné jazýčky. Však bylo co ochutnávat. Maminky na nás myslely a na stolech to vypadalo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Samé dobroty a my nevěděli, co dřív ochutnávat. Přišel čas naklepat si polštářek, vyčistit zoubky a nachystat se na poslední pohádku O noční košilce, při které se nám už zavírala očka. Byl to dlouhý a pěkný den. Ráno jsme posnídali, rozdali průkazy čtenářů, aby nám připomínaly báječné noční setkání. Úplně na rozloučenou jsme si zazpívali. A už tu byli starostliví a zvědaví rodiče, kterým se po nás určitě moc stýskalo. My jsme ale na stýskání neměli čas a již teď se těšíme na příště.

                                                                                                                               žáci a vychovatelky ŠD

 

 

Soutěž ve skoku vysokém

Ve čtvrtek 23.března se uskutečnil v tělocvičně naší školy tradiční turnaj ve skoku vysokém. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (1. a 2. třída, 3. třída, 4. a 5. třída chlapci a 4. a 5. třída dívky). Celkem se turnaje zúčastnilo 35 žáků, což je přibližně třetina všech našich žáků a žákyň a ti, co se nezúčastnili, přišli alespoň fandit.

Zde jsou výsledky:

 

1. a 2. třída

1. místo - Samuel Dyk (100cm)

2. místo - Alexandr Fiklík (95 cm)

3. místo - Sofie Koutná (90 cm)

 

3. třída

1. místo - Lucie Potužáková (100 cm)

2. místo - Albert Bureš (95 cm)

3. místo - Antonín Štrobl (90 cm)

 

4. a 5. třída chlapci

1. místo - Stanislav Mestl (112 cm)

2. místo - David Kroščen (110 cm)

3. místo - Ondřej Hátle (105 cm)

 

4. a 5. třída dívky

1. místo - Nikola Mrkosová (110 cm)

2. místo - Julie Plánská (107 cm)

3. místo - Gabriela Tykalová (105 cm)

 

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Akce na březen 2018

20.3.2018 Den otevřených dveří

23.3.2018 Noc s Andersenem pro 1. a 2. třídu (akce ŠD)

26.3.2018 Gymnázium - Pohádky pro 1. a 2. třídu

26.3.2018 Kocour v botách - divadlo pro 3. - 5. třídu

 

Pozor - změna data třídních schůzek. Třídní schůzky se z důvodu ředitelského volna (30.4.) uskuteční 10.4.2018 od 15.00.

Vítejte ve škole!

Do základní školy T.G.Masaryka v Komenského ulici přicházejí poslední únorové dny o něco menší žáčci, než sem patří. Ne, nespletli si cestu do školky, ale už tradičně navštívili „velkou“ školu, aby trochu té „dřiny“ zažili a připravili se na ni. Učitelé si pro ně připravili dílničky, kde si zazpívali, skákali do duchny, vyráběli lízátka, povídali si o přírodě a kouzlili zvířátka. Myši dokonce ochočili tak, že je poslouchaly u počítačů. Na závěr toho maratonu si školkáčci ochutnali dobrůtky ze školní kuchyňky, které jim připravili třeťáci a čtvrťáci. Pitný režim zajistily paní kuchařky ze školní jídelny. No, uznejte, byla to dřina? Nééé, byla to zábava a všichni si to prima užili. Malí žáčci předvedli, že už toho spoustu umí, že jsou na velkou školu připraveni.  Řada dětí se k nám v září vrátí  a  tím popolezou v pomyslném žebříčku svého vzdělání. Těší se tu na ně starší spolužáci a všichni pracovníci školy. Tak ahoj po prázdninách.

 

Na více fotografií se můžete podívat v galerii.                                                                                                                        

Maškarní rej ve školní družině

Nedávno se zavřely dveře za masopustním průvodem, který pobavil celou školu, a opět tu máme plno princezen, tanečnic a krásných dam, pirátů, statečných rytířů, hrdinů, co si odskočili z filmového plátna. Všichni si přinesli dobrou náladu a ve školní družině v Komenského ulici při ZŠ TGM nastalo náramně veselo. Starý hrbatý dědek odhodil hůl a všichni začali tančit, smáli se, dováděli a soutěžili. Závěrem všechny masky a i ti, co jen přihlíželi, udělali dlouhý vláček, který se vlnil, ujížděl, houkal a neměl konce. Přišla sladká tečka a poslední úsměv v přestrojení. Nikomu se nechtělo převlékat. Bylo nám pěkně a už se těšíme na další veselé setkání. To bude už na konci března při noci s Andersenem. Tak ještě setřít make up a jdeme chystat knihy a spacáky.  

Pískání, troubení, houkání a štěkání

Pan Petr Sedláček – lektor NP Šumava umí hlasy všech zvířat. Také jsme poslouchali, ani nedutali! Různé typy vábniček se rozeznívaly a my jsme hlasy přiřazovali k živočichům Šumavy.

 

 

Nebezpečí internetu

Ve středu 21.2. k nám do čtvrté třídy opět zavítal klatovský lektor Šimon Velkoborský. Tentokrát si přišel popovídat s dětmi o nebezpečích, která na ně číhají na internetu. 

 

Photo_21.02.18_8_18_22.jpg

 

Sáhni si, ochutnej a nedívej se!

A také čichni si, poslouchej a pozorně se koukej! To všechno jsme si mohli vyzkoušet při získávání informací v městské knihovně při dalším setkání s paní Kamilou Vrhelovou během ČTENÁŘSKÉHO KLUBU. Do knihovny se vždycky hrozně těšíme, protože Kamila má pro nás pokaždé připravený prima program, při kterém se pobavíme a spoustu věcí se naučíme. Někdy i trochu zlobíme, to je jasné, protože už máme po škole a tam se zlobit nesmí. Ale vždycky si odnášíme dárky v podobě nových vědomostí, zážitků a navíc si půjčujeme krásné knížky, se kterými pracujeme v dalších hodinách klubu.  Moc děkujeme Kamile i paní vedoucí knihovny, že nám tato setkání umožní. Už se moc těšíme na další. Copak to asi bude za téma?                                                                 Čtenáři ze ZŠ T.G.Masaryka v Komenského ulici.

 

DSC04170

Důležité odkazy

Sponzoři