Sáhni si, ochutnej a nedívej se!

A také čichni si, poslouchej a pozorně se koukej! To všechno jsme si mohli vyzkoušet při získávání informací v městské knihovně při dalším setkání s paní Kamilou Vrhelovou během ČTENÁŘSKÉHO KLUBU. Do knihovny se vždycky hrozně těšíme, protože Kamila má pro nás pokaždé připravený prima program, při kterém se pobavíme a spoustu věcí se naučíme. Někdy i trochu zlobíme, to je jasné, protože už máme po škole a tam se zlobit nesmí. Ale vždycky si odnášíme dárky v podobě nových vědomostí, zážitků a navíc si půjčujeme krásné knížky, se kterými pracujeme v dalších hodinách klubu.  Moc děkujeme Kamile i paní vedoucí knihovny, že nám tato setkání umožní. Už se moc těšíme na další. Copak to asi bude za téma?                                                                 Čtenáři ze ZŠ T.G.Masaryka v Komenského ulici.

Školička v tělocvičně

Školička 17.1.2018 bude probíhat v tělocvičně. Prosíme přinést cvičební úbor.

Bobíku, tys to zase snědl

My z kroužku – Čtenářské dílny ze ZŠ T.G.Masaryka v Komenského ul., jsme byli zase
v knihovně. Tentokrát jsme se dozvěděli spoustu věcí o komiksu, hlavně o tom čtyřlístkovém.
Kdo by neznal Fifinku, Pinďu, Mišpulína a Bobíka, který myslí vždycky jen na jídlo. Zahráli
jsme si pantomimu, vyrobili loutky a do bublin k postavičkám vymýšleli příběh. Jistě jste
uhádli, že Bobík nezklamal....Na závěr jsme si odnášeli vypůjčené komiksové knihy, které
ještě neznáme. Odpoledne v knihovně s paní Kamilou vždycky hrozně uteče a my se těšíme
zase na další návštěvu. Moc děkujeme a Bobíku, né, že zase všechno sníš!!!
Vděční čtenáři ze 3.a 4.E

Plavání 4.třída

Od začátku školního roku navštěvují žáci 4. a 5. třídy plavecký kurz. V galerii se můžete podívat na několik fotografií z výcviku.

Radosti kolem nás

V pátek 3.11. proběhla vernisáž k nově otevřené výstavě Radosti kolem nás, kterou pořádá ZŠ T.G.Masaryka, Komenkého ul. ve výstavních  prostorách radnice města. Jak název vypovídá, neklesejte na mysli v tento chmurný podzimní čas a jděte si udělat radost mezi veselé obrázky dětí. Výstava potrvá do konce listopadu a pak už se budeme těšit na Vánoce.

Milá návštěva

V zářijovém čísle SN jsme se dozvěděli, že do Sušice zavítala na jeden školní rok rodilá mluvčí – sympatická a milá učitelka Danielle z New Yorku. Přijela na pozvání sušického gymnázia, kde bude vyučovat angličtinu. My, žáci čtvrté třídy ZŠ T.G.Masaryka v Komenského ulici, se učíme angličtinu už 4 roky, tak už přece toho spoustu umíme. Proto jsme Danielle oslovili a ona ve svém volném čase ochotně naše pozvání přijala.  My jsme si mohli vyzkoušet, jestli se slovíčka, tak, jak jsme se je učili opravdu tak vyslovují. Vyšlo to! Fakt jsme jí rozuměli a ona nám, dobře nás to pan učitel Lupíšek učí! Sice nám toho musel spoustu překládat, ale nám se povídání s Danielle moc líbilo a i ona řekla, že jsme „ cute“. Díky Danielle, přejeme Vám krásný rok v Sušici a doufáme, že jsme se neviděli naposled. Žáci 4. E

Sběr papíru

Od 4. do 8. prosince 2017 proběhne u zadního vchodu do školy sběr papíru.

Škola pro předškoláky

SPOUSTY HUB...

Ve škole T.G.Masaryka v Komenského ulici se během dvou říjnových dnů vystřídalo neobvykle mnoho návštěvníků. Přišli se podívat na výstavu hub, kterou pořádali žáci školy. I přes nepřízeň počasí, kdy houby všude jinde rostly, jen na Šumavě ne, malí houbaři se svými rodiči přinesli obrovské množství  krásných praváků i roztodivných „prašivek“. Mnohdy děti nosily i úžasně naaranžované houbové společenstvo, které bylo líto rozebírat k určení. Výstava byla doplněna výtvarnými  díly a návštěvníci  psali pochvalné vzkazy. Oproti loňské výstavě byla  zaznamenána  menší druhová rozličnost a absence vzácnějších, mykologicky zajímavějších hub, ale stejně bylo na co se dívat.  Děti,  evidentně i  rodiče a návštěvníky  výstava bavila, takže chuť do příštího ročníku určitě vydrží.  Děkuji všem, co při realizaci výstavy pomáhali. Vzkaz pro čtenáře – běžte do lesa, určitě ještě něco najdete a když ne, je tam krásně!

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE.