Mladí výtvarníci ZŠ T. G. Masaryka vidí stromy "tančit a zpívat"...

... a nejen to. Proud myšlenek našich žáků, vlna otázek a odpovědí, otazníků i vykřičníků přitlačily mou ruku k tabuli, když jsme na začátku jedné z hodin výtvarné výchovy v rámci metody brainstormingu hovořili na téma "Stromy a člověk".

Naše děti si přirozeností jim danou uvědomují, čím vším nám stromy jsou, jak prolínají našimi životy, i to, že ony nás nepotřebují.Ale přemýšleli jste někdy o tom, jak bychom my přežili bez nich? Vzduch, který dýcháme, voda, kterou pijeme, půda, kterou ony svými kořeny chrání před erozí, stavební materiál, palivo, potrava, léky, stín, krása, ticho a příběhy, jež nám šeptá jejich listí ve větru, nádherná hymna přírody, v níž smíme smáčet své vyprahlé duše a čerpat novou sílu pro sebe i pro druhé ... . Chrání nás před nečasem, hladem, chladem i bídou. Převelice mnoho vidí naše děti ("děti"?) a je třeba poslouchat pozorně, co říkají, co si myslí, učí nás svou bezprostředností vidět pravou, čistou a nepokřivenou pravdu o věcech kolem nás, o nich i o nás samotných.

Některé práce našich dětí si můžete prohlédnout na webových stránkách naší školy  http://www.zstgmasaryka.cz/galerie/zs-t-g-masaryka/stromy-a-lide-obrazky . Zároveň Vás srdečně zveme na stejnojmennou výstavu fotografického kroužku. Fotografie budou doplněny výtvarnými pracemi našich žáků. Výstava bude zahájena na počátku měsíce února 2018 a bude probíhat až do konce března 2018, a to ve výstavních prostorách sušické radnice. Až si budete tvorbu našich dětí prohlížet, dívejte se očima našich žáků a svým srdcem, stojí to za to. JO