OKRESNÍ PŘEBOR V PLAVÁNÍplavani KT

Do klatovského bazénu jsme 22. listopadu vyrazili v té nejsilnější sestavě. Bojovnou náladu a touhu po vítězství jsme doma také nezapomněli. Není proto divu, že jsme byli ve všech plaveckých disciplínách okresního přeboru tak úspěšní.

Kategorie III. 6. – 7. třída
ULLMANN MARTIN 7.E 1. místo / 50 m prsa /
2. místo / 50 m volný způsob /
VESELÁ KRISTÝNA 7.B 2. místo / 50 m prsa /
3. místo / 50 m znak /
KRATOCHVÍL ADAM 7.E 2. místo / 50 m znak /
5. místo / 50 m volný způsob /
ULLMANN 7.E , VESELÁ 7.B , FAUSTOVÁ 6.A , KRATOCHVÍL 7.E
2. místo / štafeta 4x25 m volný způsob /

Kategorie IV. 8. – 9. třída
HUBAČ VÁCLAV 8.A 4. místo / 50 m znak /
MATOUŠKOVÁ ANNA 8.B 6. místo / 50 m prsa /
FRYJE LUKÁŠ 8.A 6. místo / 50 m znak /

Nejúspěšnějším členem naší výpravy byl MARTIN ULLMANN ze 7.E, který vybojoval jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Gratulujeme!
VP

více fotografií ->ZDE

Florbalisté v Horažďovicích uspěli.

Florbalisté v Horažďovicích vyhráli okrskové kolo, kde v cestě za vítězstvím museli porazit florbalové bašty z Horažďovic a Nalžovských Hor.
Žáci 8.a 9. tříd se v základní skupině rozehrávali a jeden zápas prohráli. Přesto postoupili do bojů o medaile. Nejprve si poradili z domácí ZŠ Komenského výsledkem 1:0. Fe finále porazili dalšího z favoritů ZŠ Nalžovské Hory 2:1. Tyto zápasy žáci školy odehráli aktivně a zodpovědně a šli za vítězstvím. Svým přístupem ke hře si vítězství zasloužili.
Složení družstva:
David Ronn, Martin Voldřich, Václav Tykal, Štěpán Švelch, Marek Podlipský, Matyáš Drábek, Mirek Vohradský, Martin Vohradský, Adam Němec, Dominik Šikl, Jakub Kojzar.

Žáci 6.a 7. tříd sice obsadili poslední místo, ale byli nejmladším a nejmenším výběrem. I přesto ukázali ve své hře pěkné momenty. Cílem týmu nebylo umístění, ale získání zkušeností. Většina hráčů týmu byla ze 6. třídy.
Složení družstva:
Horejš David, Koželuh Petr, Koželuh Pavel, Loffelmann Tadeáš, Stupka Zdeněk, Illek Pavel, Holman Jakub, Míčka Jiří, Přibyl Ondra, Kolář Jakub, Pavlíček Martin.

Za předvedené výkony a velmi dobrou reprezentaci školy patří všem žákům poděkování. V.K

florbal horazdovice

100 let vzniku republiky, Masaryčka oslavila výběhem na Andělíček.

Dne 1.11. 2018 si sportovci na Masaryčce nadělili výběh na Andělíček. Sportovní akce, běhu čtyřčlenných družstev začala položením květin u jednoho ze zakladatelů T.G.M. Výběh na Andělíček se nesl v duchu hesla T.G.M "Člověk mnoho vydrží, má-li cíl." Samotné akce se zúčastnilo 55 sportovců školy. Vítězem byli všichni účastníci, kteří si náročnějším výběhem připomněli složitosti vzniku republiky 28.10.1918. Věříme, že na tuto oslavou 100 let vzniku republiky účastníci výběhu na Andělíček nezapomenou.

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům, ale i organizátorům akce. Václav Kotrba

stafetovy behvíce fotografií - >ZDE

V listopadu žáci 6.a 7.tříd a 8.a 9.tříd ještě odehráli florbalové turnaje.

Oba turnaje měli velmi dobrou úroveň. Listopadové počasí nám umožnilo turnaje ještě odehrát venku. Je zapotřebí všem účastníkům poděkovat za sportovní zážitek a úroveň. U mladších žáků s převahou zvítězila třída 7.B. U starších byl turnaj vyrovnanější a o vítězi rozhodl až samostatný nájezd na brankáře.

Výsledky turnaje 6.a 7.tříd :
1. místo - žáci 7.B - Pavlíček, Turek, Melíšková M., Přibyl, Kolář, Míčka a Šmíd
2. místo - žáci 7.E - Holman, Prosser, Plánský, Hubený, Kratochvíl A., Ullmann
3. místo - žáci 6.B - Horejš, Stupka, Koželuh Pavel a Petr, Ryba V., Illek a Boldizár
4. místo - žáci 6.A a 6.E - Šišpela, Kučera, Pospíšil, Zeman, Kroščeň a Falout

Výsledky turnaje 8. a 9,tříd. - rozhodovalo se při samostatných nájezdech:
1. místo - žáci 9.B - Krištof, Ronn, Tykal, Vlasák a Voldřich
2. místo - žáci 9.A - Podlipský, Smetana, Drábek, Forejt, Švelch, Hejdušek a Máslo
3. místo - žáci 8.B - Kojzar, Koutenka, Němec A., Svoboda, Šperl a Šikl
4. místo - žáci 8.A - Blažek, Fryje, Hubač, Korec, Vohradský Mirek a Martin

Děkujeme všem za zdárný průběh. V.K.

florbal skolni kolovíce fotografií ->ZDE

oxoxoxoxo Soutěž PišQworky = logika, zábava, týmová spolupráce xoxoxoxoxo

Dne 7. 11. 2018 odjeli žáci naší školy na soutěž Pišqworky do Plzně, aby nás na Gymnáziu Mikulášské náměstí reprezentovali v rámci okresního přeboru. Do okresního kola zde bylo přihlášeno celkem 17 družstev. Naše škola vyslala družstva hned dvě , s názvy Masaryčka 1 a Masaryčka 2. Obě družstva statečně bojovala o co nejlepší umístění v napínavých křížkokolečkových soubojích. Ze základní skupiny se družstvu Masaryčka 2 podařilo postoupit mezi osm nejlepších týmů.

A kdo nás vlastně reprezentoval ?

Družstvo Masaryčka 2 : Adam Kraml IX. B, Karel Šperl IX. B, Martin Voldřich IX. B, Vojtěch Šmídl IX. B a Olga Hofmannová IX.B.

Družstvo Masaryčka 1 : Jan Hejdušek IX. A, Matyáš Drábek IX. A, Alexandra Cyříková IX. A a Šimon Stolička IX. B.

Do krajského kola jsme sice nepostoupili, ale soutěž jsme si krásně užili. IH

Další informace a fotogalerii najdete na https://www.pisqworky.cz/