7E dramatakVánoce s dramatickým kroužkem

V letošním školním roce se Míša Krejčová s Luckou Říhovou zapojily do práce v dramatickém kroužku. Před Vánocemi byly v jednom kole. Vystoupení měly na programu téměř každý den. Podívejte se, jak jim to v kostýmech sluší. Vyfotografovali jsme je při přípravě programu na sušickém náměstí.

Jak se slaví Vánoce v 7.E

Při vánočním posezení v naší třídě jsme zjistili, že ze 14 dotazovaných sedmáků se 9 dětí nejvíce těší na vánoční dárky technického typu, pouze 5 si přeje knihu.
Alarmující je, že peníze jako dárek pod stromečkem očekává 10 dětí. Ve třídě není nikdo, kdo by dárky jen přijímal.
Přírodní stromeček se objeví v 10 rodinách, umělý ve 4 domácnostech. Pohlednice posílají rodiče 4 dětí. Domácí vánoční pečivo je samozřejmostí, nekupuje ho nikdo, ve 4 rodinách se peče dokonce více než 10 druhů. Jen 6 dětí nejí při štědrovečerní večeři kapra s bramborovým salátem. Koledy zpívají se svými blízkými 4 žáci.
„Zlaté prasátko" vidělo 8 dětí ! Já nevím, jak to dělají, ale mně se to ještě nikdy nepodařilo...

VP

7E vanocevice fotografií ->ZDE

Vánoční laťka7E vanocni latka

V pondělí 17. prosince v tělocvičně školy probíhala odpoledne soutěž chlapců ve skoku vysokém „Vánoční laťka"
Jak dopadli naši skokani ? Adam Hubený, Adam Kratochvíl, Ondra Plánský, Dan Herzig i Martin Ullmann bojovali jako lvi a vyplatilo se jim to. Výkonem 135 cm obsadil Adam Kratochvíl druhé místo a Adam Hubený, který zdolal 130 cm si odnesl bronz za místo třetí.

Vánoční bruslení

7E vanocni bruslenivíce fotografií ->ZDE

Děti darují dětem k Vánocům ( akce Krabice od bot )

Stejně jako loni jsme se i letos rozhodli připravit vánoční dárky pro děti, které nemohou trávit Štědrý večer se svou rodinou. Sami jsme byli překvapeni, kolik máme doma věcí, které už nepotřebujeme a mohli bychom je někomu darovat. Díky Ondrovi Plánskému, Lence Potužákové, Julče Traplové a Martinovi Ryšavému jsme nakonec mohli zabalit dárky, které potěší sedm dětí.

7E krabice od botvíce fotografií ->ZDE